Telefon : 0532 177 79 79 |

Skype: Kartbayisi

SANAL KARTLAR
10
Ekim
2017
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oylayın?)
Loading...

Kredi kartlarının internet üzerinden kullanılmasında güvenlik başta olmak üzere birçok önemli sorunu beraberinde getirmesinden dolayı sanal kartlar hızlı bir yayılma alanı bulmaktadır. Bilhassa güvenlik açısından hiçbir soruna sahip olmalarında birçok hususun bir arada sunulması etkilidir.

Güvenlik Avantajları

Paykasa, Astropay, Otopay gibi sanal kartların alım işlemlerinde farklı internet siteleri tercih edilmektedir. Alım işlemlerinde kişisel verilerin ya da çeşitli belgelerin istenmesi söz konusu olmadığı için sanal kartlar çok daha rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bireysel özelliğe sahip olmamalarından dolayı da kişiye kayıtlı değildirler. Kim tarafından kullanıldığının bir önemi yoktur. Farklı tutarlara sahip kartların alım işlemlerinde ödeme yapılması halinde pin kodu verilmektedir. Tek bir pin kodu ile sanal kartlar ile çeşitli internet siteleri üzerinden alışveriş yapılabilmektedir.

Ekonomik Ve Pratik Kartlar

Güvenlikli olunması dışında bankalar üzerinden işlem gerçekleştirmemesi de ek ücret alınmasını ortadan kaldırmaktadır. Sadece ürünlerin fiyatları ölçüsünde ödeme yapılmaktadır. Bununla birlikte işlemler çok daha hızlı ve seri bir şekilde gerçekleşmektedir. İnternet sitelerinde ödeme yönteminin belirlenmesiyle birlikte pin kodu girilmesi yeterli olmaktadır. Bakiyenin tüketilmesi halinde ise sanal kartlar iptal edilmektedir. Çok kısa bir süre için geçerli olmalarından dolayı da sanal bir saldırıya uğramaları söz konusu olmamaktadır. Ayrıca pin kodlarının tek bir kart için geçerli olması ve şifreleme tekniğinin de üst düzeyde olması büyük bir avantajı beraberinde getirmektedir.

 

Paykasa Bozum | Etiketler: ,
  • 4073 Views
  • Soru Sor

    Paykasa Bozum | paykasaalım sitesinden güvenle kart alımı yapabilirsiniz