Telefon : 0532 177 79 79 |

Skype: Kartbayisi

Paykasa Neden Güvenli?
10
Ekim
2017
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oylayın?)
Loading...

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde çok daha güvenli olmasından dolayı tercih edilen Paykasa, ön ödemeli sanal bir karttır. Fiziksel bir durum olmadığı gibi sistemsel anlamda da farklı özellikleri taşımaktadır. Bayilik hizmeti veren çeşitli internet siteleri üzerinden alımı yapılan sanal kart içinde farklı tutarlar bulunmaktadır. Euro kuruna ait tutarların yer aldığı Paykasa kartların alım işlemleri ise çok kısa ve pratik bir şekilde sonuçlanmaktadır. Bunun sebebi ise kartın kişisel olma özelliğine sahip olmamasıdır.

Paykasa Neden Güvenli?

Gerek alım işlemlerinde gerek kullanımlarında hiçbir şekilde kişiye ait kişisel veriye ihtiyaç duyulmamaktadır. Bundan dolayı da Paykasa kullanımlarında farklı hususlar geçerli olabilmektedir. Bayilik üzerinden yapılan işlemlerde bakiyenin çevrisi kadar tutar ödenmektedir. Bunun dışında ek ücret talebi olmadığı gibi alışverişlerde kesintilerde yapılmamaktadır. Aynı zamanda hangi internet sitelerinden alışveriş yapıldığı veya kartın kim tarafından kullanıldığının tespiti de söz konusu değildir. Bundan dolayı kartın kullanımının oldukça güvenlikli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Paykasa Kullanımı

Farklı tutarlara sahip kartların satın alınmasıyla 16 haneden oluşan şifre verilmektedir. Sayıları her geçen gün artan online alışveriş sitelerinde sadece bu şifre yeterli olmaktadır. Bunun dışında herhangi bir bilginin verilmesine gerek olmadan işlemler saniyeler içinde gerçekleşmektedir. Sitede bulunan ödeme seçeneklerinde Paykasa ibaresi bulunmaktadır. Bunun açılmasından sonra belirtilen yere şifre yazılmaktadır. Kart içindeki bakiyenin tamamı tek bir alışveriş içinde kullanılabilmektedir. Bakiyenin olmaması halinde kart şifresi iptal edilmektedir. Bu işlemden sonra ise kartın kullanımı olmamaktadır.

 

  • 4113 Views
  • Soru Sor

    Paykasa Bozum | paykasaalım sitesinden güvenle kart alımı yapabilirsiniz