Telefon : 0532 177 79 79 |

Skype: Kartbayisi

PAYKASA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
10
Ekim
2017
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (oylayın?)
Loading...

Son derece farklı bir yapıya sahip olmakla birlikte online alışverişlerde çok sık bir şekilde tercih edilmeye başlanan Paykasa, ön ödemeli özelliğe sahip sanal bir karttır. Farklı tutarlara sahip kartların alımları internet üzerinden olmaktadır. Tutara göre belirlenen fiyatlandırmanın ödenmesiyle birlikte 16 haneden oluşan şifre verilmektedir. Paykasa ile yapılacak tüm alışverişlerde bu şifre geçerlidir. Bununla birlikte kişiye ait verilere ihtiyaç olmaması da güvenlik açısından sağlanan bir başka önemli özelliktir.

Paykasa Özellikleri

Belirlenen tutarlara sahip kartın kullanımı tek bir şifre ile geçerli olduğu için yabancı kişilere verilmemesi ve internet üzerinden paylaşılmaması önerilmektedir. Ayrıca farklı siteler üzerinden yapılan alışverişler içinde kullanıma uygun olan sanal kart şifresinin tek bir karta özel olduğu da bilinmektedir. Kartın içinde yer alan bakiyenin tamamen harcanması halinde kart şifresi de geçerliliğini kaybetmektedir. Güvenlik açısından önemli olan özelliklerden bir tanesi olan bu durum sayesinde kısa süreli bir kullanım vaat etmektedir. Bunun haricinde farklı bir şekilde yapılan işlemler sonucunda aynı kartın kullanıma sokulması da imkân dahilinde değildir.

Paykasa Bozdurma

Kart içindeki bakiyenin istendiği durumlarda nakit olarak alınması için internet siteleri üzerinden Paykasa bozdurma işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemle birlikte tutarın kur hesabına göre çevrilmesi ve belirtilen banka hesabına aktarılması sağlanmaktadır. Böylelikle ön ödemeli sanal kart içindeki miktar alınarak kart iptal edilmektedir. Paykasa kart satışı yapan bayiliklerde bu işlemlerde sunulmaktadır.

Paykasa Bozum | Etiketler: ,
  • 4096 Views
  • Soru Sor

    Paykasa Bozum | paykasaalım sitesinden güvenle kart alımı yapabilirsiniz